دانستنی

راهنمای راه اندازی تولیدی شال و روسری؛ صفر تا صد راه

راهنمای راه اندازی تولیدی شال و روسری

این راهنمای راه‌ اندازی تولیدی شال و روسری، تمامی نکاتی که شما برای ایجاد یک شرکت شال و روسری نیاز دارید را در اختیارتان قرار خواهد داد. اگر شما هم علاقه‌مند به صنعت نساجی هستید و قصد فعالیت در این حوزه دارید، چه چیزی بهتر از این که در حوزه تولید شال و روسری فعالیت کنید؟! همیشه مرحله اول برای راه ‌اندازی یک شغل خاص سخت است، اما پس از آن، مسیر برایتان آسان خواهد شد. چندین مرحله مهم وجود دارند که باید آن‌ها را طی نمایید و چندین نکته که لازم است توجه کنید تا تولیدی شال و روسری را راه اندازی نمایید.

مراحل راه‌ اندازی تولیدی شال و روسری

در راهنمای راه‌ اندازی تولیدی شال و روسری، به مراحل راه‌ اندازی یک تولیدی هم اشاره شده است:

بررسی بازار:

شما قبل از آغاز هر کسب و کاری، باید در مورد آن بازار تحقیقات لازم را انجام دهید و وسایل مورد نیاز برای شروع را تهیه کنید.

در تحلیل بازار؛ تعداد رقبا، میزان قیمت محصولات رقبا و شرایط بازاریابی رقبای شما هستند که مورد بررسی قرار می‌گیرند. با بررسی این موارد، بهترین تصمیم را در رابطه با راه‌ اندازی تولیدی خواهید گرفت.

 • ایجاد برند و تهیه لوگو برند:

پس از آن که تصمیم خود را گرفتید، باید به فکر ایجاد یک برند باشید. برندی که مختص شما است و به نوعی نمایانگر فعالیت شما هم هست. پس از آن، باید لوگوی برند خود را طراحی کنید. در حال حاضر تیم‌های زیادی هستند که در طراحی لوگو به شما کمک می‌کنند. بهتر است این مراحل را به تیم‌های حرفه‌ای بسپارید. در مرحله بعد، شرکت خود را به ثبت برسانید تا بتوانید فعالیت تولیدی انجام دهید. این کار هم خود مراحل خاصی دارد.

 • اجاره زمین تهیه دستگاه‌های مورد نیاز:

تا زمانی که دستگاه‌ها و تجهیزات تولید شال و روسری را تهیه نکنید و یک کارگاه را اجاره یا خریداری نکنید، نمی‌توانید فعالیت تولیدی انجام دهید. پس باید بودجه کافی برای خرید تجهیزات و فراهم کردن مکانی برای کسب و کار را داشته باشید. پس از آن، با یک فرد باتجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید دستگاهی خوب را خریداری نمایید. در راهنمای راه اندازی تولیدی شال و روسری انتخاب یک مشاور بسیار اهمیت دارد.

 • تهیه مواد اولیه:

پس از تهیه دستگاه، نوبت به تهیه مواد اولیه می‌رسد. از آنجایی که حرفه تولید شال و روسری در زیر مجموعه نساجی قرار دارد، باید نخ، رنگ، پارچه و سایر مواد اولیه را تهیه نمایید. مواد اولیه کار شما همان موادی هستند که در شرکت‌های نساجی نیز کاربرد دارند. ( در این مورد فروشگاه ایران آستری یک پیشنهاد ویژه محسوب می‌شود. )

 • استخدام نیروی کار:

مسلما کارگاهی که شما راه اندازی کرده‌اید، باید نیروی کاری داشته باشد تا امور تولیدی را انجام دهد. در این مرحله استخدام نیروی کار اهمیت دارد. بهتر است نیروهایی را انتخاب نمایید که قبلا در حرفه نساجی کار کرده‌اند. افرادی که برشکاری و خیاطی را یه خوبی یاد گرفته‌اند نیز نیروهای حوبی برای یک تولیدی شال و روسری هستند.

 • طراحی محصول:

در این مرحله شما ۸۰ درصد مسیر را طی کرده‌اید. پس نوبت به طراحی شال و روسری می‌رسد. با توجه به سلایق مختلف مخاطبان گروه هدف و مشتریان، باید شما تنوع را مورد توجه قرار دهید. یعنی محصولاتی را تولید کنند که در رنگ و طرح تنوع زیادی دارند.

طبق راهنمای راه اندازی تولیدی شال و روسری اگر محصولات متنوع باشند، فروش شما هم افزایش خواهد یافت. چرا که متناسب با سلیقه هر مشتری یک محصول خاص را وارد بازار می‌کنید. در این مرحله بهتر است از طراحان زبده و کاربلد کمک بگیرید و شال و روسری‌های زیبا و مشتری پسند را طراحی نمایید.

 • تولید محصول:

هنگامی که یک محصول طراحی می‌شود، نوبت به تولید محصول می‌رسد. برای تولید محصول، طرح آن را در دستگاه قرار می‌دهند، سپس رنگ‌ها را به دستگاه می‌دهند و دستگاه را فعال می‌کنند. قبل از کار با دستگاه، بهتر است آن را تست کنید تا در صورت وجود هر گونه ایراد، ایرادات کاملاً از بین بروند.

 • بازاریابی و فروش محصول:

شاید تصور کنید که تولید محصول قدم نهایی است اما شما در اشتباه هستید. قدم نهایی شما فروش محصول خواهد بود. این گام که جزو سخت‌ترین گام‌ها است، با بازاریابی محصول و تعیین قیمت مراحلی همراه است. از آنجایی که در بازار رقابت افراد زیادی همچنان فعال هستند، باید ویژگی‌های برتری را نسبت به آن‌ها ایجاد کنید تا محصولاتتان خوب به فروش بروند. برای مثال می‌توانید قیمت محصولات را پایین در نظر بگیرید.

نکات مهم در راهنمای راه اندازی تولیدی شال و روسری

افرادی که در پی راه‌اندازی تولیدی شال و روسری هستند، باید به چند نکته مهم توجه کنند تا در کار خود موفق شوند. در غیر این صورت ممکن است هزینه‌های زیادی را در طول راه‌ اندازی یک کارگاه صرف کنند اما به نتایج خوبی هم نرسند. برخی از نکات مهم راهنمای راه‌ اندازی تولیدی شال و روسری عبارتند از:

 • شما باید همیشه به دنبال پارچه‌های با کیفیت برای تولید شال و روسری باشید. پارچه‌های با کیفیت همیشه مشتریان خاص خود را دارند. علاوه بر آن، شما باید بدانید که از چه راه‌هایی می‌توانید بهترین پارچه‌ها را تامین کنید.
 • قیمت مناسب از دیگر ویژگی‌های برندهای پرفروش است. همیشه به قیمت‌های پیشنهادی از شاپ‌های رقیب توجه کنید و قیمت گذاری محصولات خود را به گونه‌ای انجام دهید که نسبت به رقبا بهتر باشد.
 • سعی کنید خود را آماده مناسبت‌های مختلف کنید. در مناست‌های خاصی مانند عید نوروز، شب یلدا و روز مادر شال و روسری بیشتر از روزهای عادی مشتری دارند. پس طرح‌های خاصی هم برای این مناسبت‌ها داشته باشید تا سود زیادی را از طریق فروش محصولات خود کسب کنید.
 • نکته مهم دیگر در مورد رنگ محصولات است. اگرچه تنوع محصولات شما می‌تواند زیاد باشد، اما کیفیت رنگ کردن شال و روسری نیز مهم است. طراحی خلاقانه نیز می‌تواند چاشنی کار شما باشد. یعنی محصولاتی را تولید کنید که در همان نگاه اول برای مشتریان جذاب باشند. چنین محصولاتی فروش بهتری هم خواهند داشت.

هزینه راه اندازی تولیدی شال و روسری

بخش مهمی که در راهنمای راه اندازی تولیدی شال و روسری وجود دارد، بخش هزینه‌های راه ‌اندازی تولیدی شال و روسری است. در مجموع تولیدی شال و روسری از جمله حرفه‌هایی است که هزینه‌های مربوط به راه‌ اندازی آن به نسبت سایر مشاغل کمتر است. شما به راحتی می‌توانید مجوزهای شروع به فعالیت در این حرفه را کسب کنید و با اجاره محیطی مناسب، به تولید شال و روسری بپردازید.

دستگاه‌ها و تجهیزاتی که در این حرفه کاربرد دارند هم چندان گران قیمت نیستند. البته نکته قابل توجهی که ممکن است باعث تغییر یافتن میزان بودجه راه‌ اندازی تولیدی شال و روسری بشود، نوع پارچه‌ای است که شما انتخاب می‌کنید. بدیهی است که پارچه‌های با کیفیت حتی اگر به صورت عمده هم هریداری شوند، همچنان گران خواهند بود. با این وجود، باید هزینه‌های کلی راه‌ اندازی تولیدی شال را بررسی کنید، سپس اگر بودجه کافی داشتید، اقدامات لازم برای تولید شال و روسری را انجام دهید.

سخن پایانی

در این مطلب، راهنمای راه‌اندازی تولیدی شال و روسری در اختیار شما قرار داده شد. برای راه‌ اندازی این تولیدی، باید مجوز بگیرید، برند ایجاد کنید، دستگاه‌ها را تهیه نمایید، به فکر یک بازاریابی خوب باشید، مواد اولیه تهیه نمایید، طرح ریزی محصولات را انجام دهید و در نهایت محصول را تولید کنید و به فروش برسانید. در این زمینه توجه به بسیاری از نکات اهمیت دارد. شما باید هزینه‌های کلی راه ‌اندازی این تولیدی را به درستی برآورد کنید. سپس یک مرکز تولیدی را راه‌ اندازی کنید و درآمد کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید